Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies uzavrela dohodu s Abu Dhabi

0

Nie je tomu tak dávno, čo sme vás informovali o tom, že spoločnosť Hyperloop One pracuje na projekte prepojenia Dubaja a Abu Dhabi (SAE), prostredníctvom dopravného systému Hyperloop. Písali sme aj o tom, že sa rysuje zaujímavý súboj o prvú postavenú trať Hyperloop na svete. A to v rámci “bratislavského” projektu spoločnosti HTT a spomínaného projektu v SAE, za ktorým stoji spoločnosť Hyperloop One. Vyzerá to tak, že by mohla vzniknúť nová “dvojička”.

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies (HTT) včera informovala, že uzavrela dohodu s úradom mestských záležitostí a dopravy (UMAT) v Abu Dhabi. Tá sa týka realizácie štúdie uskutočniteľnosti, ktorá sa bude zaoberať možnosťami výstavby dopravného systému Hyperloop na trase Abu Dhabi – Al Ain. O ďalšom postupe budú rokovať obe zúčastnené strany, až po ukončení štúdie.

Hyperloop Transportation Technologies abu dhabi al ain

Ilustračný obrázok

Hlavným zámerom projektu je samozrejme urýchlenie cestovania na danej trase. Cesta autom z Abi Dhabi do Al Ain a naopak, trvá okolo 2 hodín. Hyperloop by to mal zvládnuť za 8 až 12 minút pri maximálnej rýchlosti 1 200 km/h.

Týmto krokom sa stalo z Abi Dhabi najsledovanejšie mesto v súvislosti s výstavbou dopravného systému Hyperloop. Ak pôjde všetko podľa plánov, už onedlho sa môže stať centrom súboja dvoch konkurenčných spoločností, usilujúcich sa o výstavbu prvej Hyperloop trate na svete.

Zdroj: reuters.com, titulná fotografia: virginholidays.co.uk

hyperloop zdielanie

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Pridajte komentár