Hyperloop “inovoval” na hack maratóne v Starej Tržnici

0

Na súťaži “Hyperloop digital innovation challenge” v Bratislave, riešili kreatívci vypracovanie biznis modelu pre Hyperloop. Taktiež sa zaoberali možnosťami, ako spríjemniť pasažierom cestovanie v kapsulách.

Historická budova bratislavskej Starej Tržnice bola svedkom prvej hackathon súťaže spoločnosti Hyperloop Transportation Technologies s názvom Hyperloop digital innovation challenge. Tá sa uskutočnila 6. júla v rámci podujatia Pohyb.Inovácie.Spojenia. Podujatie prebiehalo pod záštitou európskeho summitu regiónov a miest pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ.

Hyperloop Digital innovation challenge v Bratislave v ramci podujatia Pohyb.Inovácie.Spojenia

Zdroj: hyperloop.global

Skôr ako si priblížime súťaž, vysvetlím pojem hackathon. Jedná sa o skratku slov hack marathon, čiže hekovací maratón. Jeho cieľom je riešenie vopred zadaných úloh, a to hravým, kreatívnym a inovatívnym spôsobom. Účastníkom bratislavského hackathonu sa mohol stať každý (jednotlivec či tím), kto si myslel, že má k danej téme čo „povedať“. Podmienkou však bola registrácia účastníkov pred zahájením podujatia.

Hyperloop digital innovation challenge pozostával z dvoch častí. V prvej mali účastníci vyriešiť zadanie, ako dosiahnuť, aby bolo cestovanie Hyperloop-om príjemné. V druhej časti sa zamerali na vypracovanie biznis modelu reflektujúceho dáta a informácie o cestujúcich. Na záver 8-hodinového podujatia vyhlásili organizátori (HTT a Catalysts) výsledky súťaže.

Zdroj: hyperloop.global

Zdroj: hyperloop.global

Výsledky súťaže Hyperloop digital innovation challenge

3. miesto bolo udelené za návrh na púšťanie upokojujúcej meditačnej hudby a osvetlenia, s príjemným pôsobením na cestujúcich. Výhrou bola večera s Dirkom Ahlbornom a 10 hodinový mentoring pod vedením tímu HTT.

2. miesto získal plán na reguláciu cestujúcich, ktorého cieľom je zabránenie vzniku otravných radov na nástupišti a pri preberaní batožiny. Ocenený získal dvojtýždňový pobyt v Paríži, kde bude mať možnosť ďalej rozvíjať svoj projekt.

1. miestom bolo ocenený projekt, ktorý riešil problém integrácie podporných typov dopravy v okolí stanice Hyperloop. A to MHD a všetkých dostupných taxi služieb tak, aby boli čo najrýchlejšie dostupné pre cestujúcich. Hlavnou cenou bola návšteva centrály Hyperloop v Los Angeles.

Tak čo, zaujal vás hackathon spoločnosti HTT a chceli by ste sa zúčastniť nasledujúceho podujatia? Sledujte náš portál alebo sa prihláste na odber noviniek a my vás budeme včas informovať.

Zdroje: hyperloop.global, startitup.sk

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Pridajte komentár

Share This

 Podporujem Hyperloop na Slovensku!

 

Odber noviniek

 Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Odoslané!