Hyperloop One ako globálny doručovací systém konkurujúci Amazonu

0

Rob Lloyd, CEO spoločnosti Hyperloop One, prezentoval na CES 2017 víziu globálneho doručovacieho systému. Realizovaný by bol prostredníctvom prepojenia dopravného systému Hyperloop a autonómne jazdiacich vozidiel. Prirovnal ho k prepravnej službe Amazon Prime na steroidoch.

Hyperloop nemá podľa Lloyda slúžiť len na prepravu ľudí, ale aj na prepravu nákladu a osobného tovaru. Tak ako to zamýšľal Elon Musk v rámci svojho konceptu Hyperloop Alpha. Hyperloop by sa mal stať akýmsi širokopásmovým “internetom” v oblasti doručovacích služieb, ktorý prepája celý svet – “Amazon Prime na steroidoch”.

Nick Earle, ktorý má na starosti globálne operácie Hyperloop One rozširuje túto myšlienku:

“Nebude nutné využívať flotilu lietadiel, ani skladovanie tovaru vo veľkých skladoch za mestom. Tovar bude možné rovno naložiť a dopraviť k zákazníkovi hodinu po objednaní.”

 

Earle tým mal na mysli zber tovaru prostredníctvom autonómnych vozidiel, ktoré sa potom “nalodia” do Hyperloop kapsuly a dopravia do cieľovej stanice, odkiaľ rozvezú tovar priamo k zákazníkom.

Vzhľadom na súčasný stav projektov Hyperloop, je však táto vízia hudbou veľmi vzdialenej budúcnosti. Spoločnosť Hyperloop One, ale čakajú v najbližšej dobe 2 významné udalosti.

 

Výber 3 lokalít, kde sa začne realizovať projekt Hyperloop One

Minulý rok spustila spoločnosť Hyperloop One globálnu výzvu “Hyperloop One Global Challenge”. V rámci nej mohli jednotlivci, firmy a vlády predkladať odôvodnené žiadosti o realizáciu projektu Hyperloop One v ich regióne. Spoločnosť obdržala okolo 2 600 návrhov, z ktorých 6. januára vybrala 35 semifinalistov. Na podujatiach v New Delhi (28.2.), Washingtone (6.4.) a Londýne (27.4.) z nich potom vyberie 6 finalistov.

Následne začne spoločnosť realizovať štúdie uskutočniteľnosti. V nadchádzajúcich 5 rokoch chce Hyperloop One začať s realizáciou 3 vybraných projektov výstavby tratí dopravného systému Hyperloop.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Spoločnosť Hyperloop One uzavrela dohodu o výstavbe trate Hyperloop medzi mestami Dubai a Abú Dhabí

 

Test prototypu Hyperloop One v životnej veľkosti


Spoločnosť Hyperloop One má na apríl tohoto roka naplánovaný test prototypu Hyperloop. Potom, čo v máji 2016 otestovala v Nevadskej púšti magnetický pohon zmenšenej makety kapsuly na otvorenej trati, dôjde tentokrát k skúške na trati uzavretej v potrubnom systéme. A to v životnej veľkosti. Táto udalosť s názvom “Kitty Hawk moment” bude verejne prístupná.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Prvá testovacia jazda Hyperloop One!

 

Kitty Hawk je názov mesta, v ktorom 17. decembra 1903 uskutočnili bratia Wrightovci prvý riadený let s motorovým pohonom. Veríme, že aj Hyperloop sa dočká podobného osudu, aký malo lietadlo a letecká doprava celkovo.

Zdroj: teslarati.com, titulný obrázok: inverse.com

hyperloop zdielanie

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Pridajte komentár