Hyperloop pomaly ožíva. Predstavená bola prepravná kapsula, na ktorej spolupracovalo aj BMW

0

Ultra-rýchly dopravný koncept Hyperloop, ktorého otcom je Elon Musk, naberá stále reálnejšie kontúry. V týchto dňoch bol totiž predstavený prvý prototyp prepravnej kapsuly v mierke 1:1. Tá sa nesie v duchu priestrannosti a futuristického luxusu. Ruku k dielu priložilo aj BMW.

Slávnostné odhalenie prvej Hyperloop kapsuly v skutočnej veľkosti, tzv. pod-u, prebehlo v obchodnom centre City Walk Mall v Dubaji. Jedná sa o prototyp prepravnej kapsuly spoločnosti Virgin Hyperloop One s priemerom 3,7 metra. Na jej vývoji sa podieľal aj Dubajský úrad pre cestnú dopravu a automobilka BMW. Tá vyvinula pre “pod” špeciálne tvarované sedadlá, ktoré sú v znamení komfortu, luxusu a futuristického dizajnu, rovnako ako celý interiér.

 

Okná zbytočnosťou

Prepravná kapsula Hyperloop nebude mať žiadne okná, pretože pri obrovskej rýchlosti blížiacej sa až k rýchlosti zvuku (okolo 1 225 km/h) by pasažieri videli z okna len šmuhy. O zábavu cestujúcich sa postará interaktívny systém, ktorý bude zabudovaný v zadnej časti opierky sedadla.

 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyperloop zakladá na Slovensku pobočku pre vývoj a výrobu
Z Elona Muska “krtko”, chce založiť tunelársku spoločnosť a presunúť dopravu pod zem

 

Debut v roku 2020

Očakáva sa, že prvý dopravný systém typu Hyperloop debutuje v roku 2020 na trase medzi metropolami Dubaj a Abú Zabí. Samotné cestovanie by malo trvať len 12 minút, pričom prejdenie rovnakej trasy autom trvá v súčasnosti cca hodinu a pol.

 
Podrobné informácie o dopravnom systéme Hyperloop, ktorý je koncepčným dielom Elona Muska, nájdete na špecializovanom portáli Hyperloop-info.sk.

Zdroj: Teslamagazin.sk, titulná fotografia: thenational.ae

tesla magazin zdielanie

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Pridajte komentár