Hyperloop zakladá slovenskú pobočku pre vývoj a výrobu

0

Spoločnosť Hyperloop Transporation Technologies aktuálne pracuje na otvorení slovenskej pobočky, kde bude prebiehať vývoj a výroba súčastí dopravného systému Hyperloop. Zamestná desiatky vysokokvalifikovaných odborníkov.

Na GLOBSEC Tatra Summit Investment Forum v Bratislave to potvrdil generálny riaditeľ Hyperloop Transportation Technologies (HTT), Dirk Ahlborn. Pobočka bude situovaná v okolí Bratislavy, z dôvodu blízkosti bratislavského a viedenského letiska. Má zamestnať desiatky vysokokvalifikovaných ľudí. Presný počet bude známy zhruba za 2 mesiace. Ahlborn sa vyjadril, že spoločnosť na Slovensku nehľadá lacnú pracovnú silu, ale kvalitu, ktorú hodlá patričné zaplatiť. Slováci sú podľa neho veľmi schopní v strojárstve, dátovom inžinierstve a materiálovom hospodárstve. Slovensko je vhodné aj z hľadiska polohy. Považuje ho za vstupnú bránu do Európy.

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies už dlhšiu dobu spolupracuje so slovenskými firmami RV Magnetics, c2i a Ixworx. Spoločnosť c2i vyvinula pre Hyperloop materiál na výrobu kapsuly. RV Magnetics zas senzory dohliadajúce na bezpečnosť prepravy. Ixworx pracuje na vizualizácii projektu Hyperloop. Ahlborn uviedol, že už o niekoľko málo mesiacov, odprezentujú zaujímavý výsledok tejto spolupráce.

 

Dirk Ahlborn ďalej uviedol, že projekt Hyperloop nebude možné realizovať bez spolupráce s vládami. Preto ho teší záujem a participácia zo strany slovenskej a rakúskej vlády. Podľa neho projekt nového dopravného systému so sebou nesie nutnosť vytvárania nových pravidiel. A to bez pomoci príslušný úradov a vlád nieje možné.

Spoločnosť Hyperloop Trasportation Technologies zároveň pracuje aj na projekte prepojenia kalifornských miest Los Angeles a San Francisco. Aktuálne tu realizujú environmentálne štúdie a prieskum terénu. V Kalifornii ich vraj čaká ešte veľa byrokracie, kým budú môcť začať. Slovensko by tak malo byť prvou krajinou, kde sa projekt Hyperloop zrealizuje. Čo sa týka ďalších možných destinácií, kde by sa mohol Hyperloop objaviť, spomína Ahlborn Indiu, Čínu a Afriku a Blízky Východ.

Zdroj: TASR. Zdroj titulného obrázku: hyperlooptransp.com

 

V PRÍPADE ZÁUJMU O PRÁCU V SLOVENSKEJ POBOČKE HTT PRE VÝVOJ A VÝROBU HYPERLOOP, NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ NAŠU PARTNERSKÚ PERSONÁLNU SPOLOČNOSŤ PERSONALITY, S.R.O., KTORÁ JE SPROSTREDKOVATEĽOM SPOLOČNOSTI HYPERLOOP TRANSPORTATION TECHNOLOGIES, INC. KONTAKT: peter.krizan@personalityhr.com

Budeme radi, keď sa podelíte s nami aj ostatnými čitateľmi o svoj názor na projekt výstavby dopravného systému Hyperloop na Slovensku. Môžete tak učiniť prostredníctvom nášho fóra alebo v diskusii pod článkom.

hyperloop zdielanie

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Pridajte komentár