Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies získala 30 miliónovú investíciu

0

V našich končinách dobre známa spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies (HTT), získala tento mesiac významnú investíciu. Spoločnosť Edgewater Investments si cení potenciál projektu dopravného systému Hyperloop na 30 miliónov dolárovCelkový kapitál HTT dosahuje podľa samotnej spoločnosti hodnotu 109 miliónov dolárov.

Edgewater Investments je investičná spoločnosť, ktorá sa zameriava na investície do inovatívnych súkromných spoločností. HTT so svojim projektom Hyperloop a obchodným modelom na báze crowdfundingu, rozhodne napĺňa podmienku inovatívnosti. V portfóliu Edgewater Investments sa nachádzajú spoločnosti ako Palantir (Big data v oblasti bezpečnosti), Quectel (telekomunikačné čipy) či Wrightspeed (pohon pre elektromobily).

hyperloop

Zdroj: HTT

Čo sa týka celkového kapitálu spoločnosti Hyperloop Transportation Technologies, väčšinu zo spomínanej sumy 109 miliónov dolárov, tvorí nepeňažný kapitál. 26 miliónov má HTT v osobohodinách a službách, 22 miliónov v pozemkových právach, 31,8 milióna v peňažných prostriedkoch a 29 miliónov je vo forme záväzkov a naturálií od spoločností:

  • Carbures Europe SA – výrobca a dodávateľ kompozitných materiálov pre výrobcov lietadiel.
  • Atkins – poradenská spoločnosť v oblasti dizajnu, konštruktérstva a projektového manažmentu. Spoločnosť sa podieľala napríklad na výstavbe metra v Dubaji.
  • Anomaly Communications LLC – oblasť marketingu.
  • Reflekt GMBH – nemecká spoločnosť zaoberajúca sa virtuálnou a rozšírenou realitou. Pre HTT vyvíja tzv. Augmented Windows.
  • Leybold GmbH – nemecký špecialista na vákuové pumpy.

 

augmented window virtualna realita v oknach kapsule hyperloop

Augmented Window od Reflekt. Zdroj: HTT

Pre HTT pracuje za akcie spoločnosti vyše 600 jednotlivcov z 38 krajín. 200 z nich sú profesionáli, ktorí pracujú v 44 rôznych spoločnostiach. A môžete aj vy! Viac informácií nájdete v sekcii kariéra v Hyperloop Transportation Technologies.

Zdroj: prnewswire.com. Zdroj titulného obrázku: HTT

hyperloop zdielanie

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Pridajte komentár