Vizualizáciu projektu Hyperloop bude robiť bratislavský startup

0

Slovenský technologický startup Ixworx sa bude starať o vizualizačnú stránku projektu Hyperloop spoločnosti HTT.

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies (HTT), ktorá má záujem o vybudovanie dopravného systému Hyperloop na Slovensku, podpísala partnerskú dohodu so slovenským startupom Ixworx. Pre zive.sk to uviedla Martina Drahošová (COO). Ixworx bude pre HTT vyvíjať virtuálnu vizualizačnú aplikáciu, ktorej cieľom bude lepšie pochopenie technologických aspektov systému Hyperloop.

Bratislavský startup vyvíja platformu Guide, čo je technológia, ktorá umožňuje vytváranie interaktívnych 3D prezentáciímanuálov pre rôzne produkty v užívateľsky prívetivom a intuitívnom prostredí. Guide ponúka užívateľom veľkú flexibilitu a konfigurovateľnosť prezeraného obsahu na mobilných zariadeniach. Virtuálnym modelom je možné otáčať, rozkliknuť detaily jeho jednotlivých častí s kontextovými doplnkových informácií v multimediálnej podobe. To umožňuje prezentovať informácie o produktoch detailne a zároveň užívateľsky príjemnou a ľahko pochopiteľnou formou.

Takto vytvorené manuály umožňujú výrobcom vykonávať aktualizácie či dodatočné dopĺňanie informácií, a to jednoducho a kedykoľvek „online“. Platforma taktiež umožňuje komunikačné prepojenie výrobcu so zákazníkom prostredníctvom interaktívnych nástrojov, pričom výrobca môže zákazníkom zdieľať doplnkový obsah, rady a odporúčania k produktom, servisné informácie, ako aj reklamný obsah. A naopak, zákazník má možnosť komunikovať s výrobcom a hodnotiť konkrétne produkty a služby. V rámci služby môžu byť implementované aj nástroje pre vzdelávanie a výuku.

Platforma Guide funguje tak, že transformuje CAD dáta do interaktívneho trojrozmerného prostredia. Výstupy je potom možné zobrazovať v mobilných zariadeniach ako sú mobilné telefóny či tablety. Momentálne prebieha transformácia dát z polovice prostredníctvom automatizovaného softvéru a z polovice sa na nej manuálne podieľajú grafici a dizajnéri. Plne autonómny softvér by mal byť, podľa Drahošovej, dokončený najskôr o rok.

 

Investor a klienti Ixworx

Hlavným investorom Ixworx je spoločnosť Neulogy Ventures, ktorá poskytuje rozbehový kapitál a podporu začínajúcim podnikateľom. Neulogy Ventures sa zameriava predovšetkým na projekty z oblasti technológií, ktoré majú ambíciu uspieť na globálnom trhu.

Medzi klientov spoločnosti Ixworx patria okrem spoločnosti Hyperloop Transporation Technologies aj spoločnosti GA Drilling (technológie pre hĺbkové plazmového frézovanie) a Automotive Praga.

Zdroje: zive.sk, ixworx.com, neulogy.vc

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Pridajte komentár