O spoločnosti Hyperloop Transportation Technologies

1

hyperloop transportation technologies logoHyperloop Transportation Technologies (HTT) je americká výskumná spoločnosť, ktorá sa u nás dostala do povedomia najmä vďaka svojmu zámeru výstavby trate Hyperloop na SlovenskuVznik spoločnosti v roku 2013 naštartovalo rozhodnutie Elona Muska, sprístupniť svoj koncept dopravného systému Hyperloop Alpha formou open source.

V auguste 2013 sa stala spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies súčasťou crowdfunding platformy JumpStartFund. To znamenalo, že do projektu spoločnosti sa mohli a stále môžu zapojiť investori, firmy a každý, kto môže projektu reálne pomôcť, napr.: vývojári, technológovia, inžinieri, dizajnéri, marketéri ako aj študenti. Za svoju prácu (min. 10 hod. týždenne) či investície získajú všetci koooperujúci partneri, v prípade vstupu HTT na akciový trh, opciu na akcie spoločnosti. V súčasnosti pracuje na projekte Hyperloop pre HTT viac ako 520 profesionálov z 21 krajín. A môžete aj Vy. Viac sa dozviete tu: Join the Hyperloop team!

hyperloop práca tím zamestnanie pracovné ponuky 520 ľudí z 21 krajín

Zdroj: hyperloop.global

Ďalej na projekte spolupracujú technologický giganti ako NASA, SpaceX, Tesla, Boeing, MIT – Massachusetts Institute of Technology. Hyperloop Transportation Technologies buduje 8 km dlhú testovaciu trať v kalifornskom Central Valley, na ktorej sa podieľa 100 inžinierov z JumpStartFund.

Hyperloop Transportation Technologies kooperuje aj so spoločnosťami:

 • c2i (Dunajská Streda) – materiál na výrobu kapsuly,
 • RVmagnetics (Košice) – senzory monitorujúce poškodenie kapsuly,
 • Ixworx (Bratislava) – vizualizácia fungovania podsystémov Hyperloop.
 • Oerlikon – vývoj vákuovej pumpy pre zníženie tlaku v transportnom potrubí,
 • Ansys – počítačová simulácia,
 • GloCal Network Corporation – vývoj polymerických kompozitných materiálov,
 • UCLA Architecture & Urban Design (fakulta) – prepojenie sociálnej sféry a technológií,
 • Aecom – projektové a konštrukčné služby v rámci testovacej trate,
 • Re´flekt – virtuálna realita v oknách (augmented window),
 • IED – návrh Hyperloop staníc
 • Connected lab – mobilná aplikácia pre cestujúcich
 • Autodesk – vizualizácia projektu
 • MicrosoftAmazon – užívateľský komfort a reklamný systém.

 

Najvýznamnejší predstavitelia spoločnosti

Dirk Ahlborn – výkonný riaditeľ (CEO)

dirk ahlborn generálny riaditeľ ceo hyperloop transportation technologies

Dirk Ahlborn

Je americký podnikateľ nemeckého pôvodu. Svoju kariéru začal v Nemecku (1993) ako investičný špecialista. Po presťahovaní do Talianska v roku 1997, založil niekoľko spoločností, ktoré sa zaoberali alternatívnymi zdrojmi energie a interiérovým dizajnom. Od roku 2009 je súčasťou Girvan Institute of Technology, čo je nezisková organizácia podporujúca technologické startupy.

V roku 2013 založil spolu s Paulom Colemanom crowdsourcing-ovú spoločnosť Jumpstarter, ktorá prevádzkuje platformu JumpStartFund. Tá sa stala štartovacou plochou pre HTT. V tejto spoločnosti je taktiež výkonným riaditeľom.

Paul J. Coleman – riaditeľ pre vývoj

paul coleman riaditeľ pre vývoj hyperloop transportation technologies, americký vesmírny vedec NASA, emeritný profesor kozmickej fyziky

Paul Coleman

Je americký vesmírny vedec NASA, emeritný profesor kozmickej fyziky na Kalifornskej univerzite, zakladajúci predseda Girvan Institute of Technology a spoluzakladateľ JumpStartFund. Bol členom Medzinárodnej akadémie astronautiky, Národnej komisie pre vesmír, dlhoročným prezidentom a výkonným riaditeľom Univerzitnej asociácie pre výskum vesmíru. Je držiteľom viacerých doktorátov z oblasti fyziky a matematiky a mnohých vedeckých vyznamenaní.

V roku 2004 bol ocenený ako jeden z desiatich najvýznamnejších inovátorov a vizionárov v oblasti výskumu vesmíru za uplynulých 15 rokov. Pracoval aj ako manažér medziplanetárneho programu NASA. Na fakulte UCLA založil laboratórium pre výskum fyziky vo vesmíre, kde skúmal častice a elektromagnetické polia vo vesmíre. Pracoval na mnohých vesmírnych programoch letov do vesmíru, napr.: Appolo 15 a 17, Galileo a na mnohých ďalších vesmírnych projektoch. Je autorom viac ako 150-ich vedeckých článkov z oblasti výskumu v kozmických vedách a vývoja kozmických technológií.

Bibop G. Gresta – viceprezident a prevádzkový riaditeľ (COO)

bibop gresta viceprezident a prevádzkový riaditeľ COO hyperloop transportation technologies

Bibop Gresta

Rodený Talian žijúci v Kalifornii. Okrem mnohých ďalších funkcií, je v HTT hlavným koordinátorom medzinárodného tímu HTT, ktorý tvorí viac ako 520 ľudí z 21 krajín. Je odborníkom v oblasti financií, dopravy a médií. Vo svete je považovaný za renomovaného speakera. Je majiteľom a zakladateľom spoločnosti Digital Magics – taliansky business inkubátor, pomocou ktorého sa mu podarili naštartovať viac ako 68 firiem.

V r. 1995 založil produkčnú spoločnosť a agentúru zameranú na distribúciu obsahu, ktorú po 2 rokoch predal za 4 mil. eur. Bol 40% akcionárom Telecom Italia a priekopníkom v oblasti investovania rizikového kapitálu v rámci dvoch úspešných spoločností na trhoch v Nemecku a vo Veľkej Británii. V r. 2012 sa presťahoval do USA, kde vybudoval spoločnosť Digital Magics, ktorá získala ocenenie YOTT.IO v kategórii multiplafoma. Je aj autorom a producentom programov pre MTV a Tmc2. V dvoch filmoch si zahral hlavnú hereckú úlohu.

Zdroje: jumpstartfund.com, wikipedia.org, linkedin.com 

Niektorí, z tímu 520-tich spolupracovníkov Hyperloop Transportation Technologies:

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár