Spustili prvý výrobný závod Hyperloop

0

Spoločnosť Hyperloop One koncom júla oficiálne spustila svoj výrobný závod. Jedná sa vôbec o prvú továreň tohto typu. Vyrábať sa v nej budú všetky komponenty potrebné pre vývoj a testovanie dopravného systému Hyperloop One. Taktiež sa tu bude konštruovať podporná infraštruktúra využívaná pri skúškach systému. Výroba sa spočiatku sústredí predovšetkým na komponenty, ktoré sa použijú v rámci druhej testovacej jazdy. Tú Hyperloop One označuje ako DevLoop. Má sa jednať prvý komplexný test platformy Hyperloop. Ak pôjde všetko podľa plánov, test sa uskutoční začiatkom budúceho roka.

Továreň s názvom Metalworks sa rozprestiera na ploche vyše 9750 metrov štvorcových, čo je približne veľkosť dvoch futbalových ihrísk. Je situovaná severne od Las Vegas, neďaleko od miesta prvého testu Hyperloop One. Ten sa uskutočnil 11. mája a jeho cieľom bolo odskúšanie pohonu kapsuly.

Otvorenie závodu je prvou pozítívnou správou, odkedy prenikli na verejnosť informácie o interných problémoch spoločnosti. Tie dokonca vyústili do súdneho sporu medzi vedením Hyperloop One a dnes už jej bývalým zamestnancom Broganom BamBroganom.

 

Súdny spor medzi zakladateľmi Hyperloop One

BamBrogan, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Hyperloop One a pôsobil v nej ako technický riaditeľ, obvinil najvyšších predstaviteľov Hyperloop One z mrhania finačných prostriedkov a vyhrážania. Príkladom má byť zvýšenie mesačnej mzdy pracovníčky PR oddelenia z 15 tisíc na 40 tisíc dolárov. A to potom, ako nadviazala vzťah s vysokopostaveným členom spoločnosti. Bezpečnostné kamery navyše zachytili, ako brat spolumajiteľa Shervina Pishevara dáva BamBroganovi na stoličku slučku z lana. Malo to byť za to, že BamBrogan zmeškal jedno zo svojich pracovných stretnutí. A BamBrogan vraj nebol jediným zamestnancom, ktorý sa sťažoval na pochybné praktiky vedenia spoločnosti. Obavy vyjadrilo aj jeho 10 kolegov, čoho dôsledkom mali byť vyhrážky o prepustení. Vedenie Hyperloop One tieto obvinenia odmieta a označuje ich za výmysly.

sudny spor hyperloop one

Vľavo Brogan BamBrogan, vpravo Afshin Pishevar. Zdroj: the verge.com

Pre istotu pripomínam, že sa nejedná spoločnosť, ktorá má záujem stavať trať Hyperloop na Slovensku. Tou je konkurenčná spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies.

Zdroje: hyperloop-onetheverge

Zdieľanie na soc. sieťach:

O Autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a zakladateľ jedinečného slovenského portálu o Hyperloop. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Som aj šéfredaktorom internetového magazínu TESLAMAGAZIN.SK. Kontaktovať ma môžete na adrese "juraj(zav.)hyperloop-info.sk"| Google+ |

Pridajte komentár

Share This

 Podporujem Hyperloop na Slovensku!

 

Odber noviniek

 Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Odoslané!